X
تبلیغات
زولا
جزیره
  
 
 
آرشیو
 
سه‌شنبه 13 تیر‌ماه سال 1385
۳۰۱۱۸

نمی دونم چرا ولی دلم گرفته! اشک تو چشام جمع شده و بی دلیل می خوام گریه کنم. چند وقتی هم هست که بلاگ اسکای فیلتر شده و حوصله هم ندارم فیلتر شکن نصب کنم و وارد شم. برا همین چند وقتیه که ننوشتم. ولی خیلی اتفاقا افتاده که باید بنویسم. الان دارم آهنگ "گیدیوروم اوزاکلارا" رو از زینب گوش می دم و یاد 5 سال پیش افتادم که به اشکان درس می دادم! برسیم به اتفاقایی که افتاده:

- با حمید در مورد برنامه ای که قرار بود بنویسم صحبت کردیم. مراحل پیشرفت کار رو بهش گفتم. به نظر می رسه که حمید داره پا رو دم شیر می ذاره و کاری رو شروع کرده که گردن کلفتهای زیادی برای تصاحبش دندون تیز کردن. تمام سعیم رو می کنم که هر کاری از دستم بر می آد، براش انجام بدم.

- چهارشنبه گذشته با مدیر عامل صحبت کردم. قرار بود در مورد وضعیت همکاری خودم در شرکت بهش پاسخ بدم. صحبتمون بیش از 4 ساعت طول کشید و متاسفانه مجبور شدم برخورد بچگانه و پر از غرور مهندس رو با برخورد مشابه پاسخ بدم! مهندس بهم گفت که تو بیشتر به فکر رفتن به خارج از کشوری و این برای ما مناسب نیست! داری فرانسه می خونی، فلان کلاس رو هم می ری و اینا نشون می ده که تو نمی خوای تو شرکت بمونی! با توجه به صحبتهای قبلیش، بهش گفتم اولا به کسی ربطی نداره که من چه کلاسی می رم! کلاسها رو بعد از زمان کاری شرکت می رم و هیچ دخلی به کسی نداره! هیچوقت از شما نمی پرسم که شما چرا با خانمت می ری بیرون یا خونه خاله ات و به کسی هم اجازه نمی دم تو کارهای شخصیم دخالت کنه! در مورد خارج رفتن هم حق با شماست، می خوام برم ولی با کت و شلوار تو فرودگاه پیاده می شم و می رم! نه اینکه از در و دیوار برم! قرار هم نیست تا آخر عمرم تو این شرکت بمونم! هر جایی حتی یه هزار تومنی بیشتر حقوق بده، براشون کار می کنم و شما هم با برخوردتون بهم یاد دادید که اینجوری باشم! گفت تو یکی از محورهای شرکتی! گفتم محور شرکت یا تو سود سهیمه یا مثل محور حقوق می گیره! خلاصه بعد از 4 ساعت حرف زدن گفت که می خوای چیکار کنی! گفتم می رم! گفت پس کارای ما چی می شه! گفتم فقط کاری رو که براش حقوق می گیرم انجام می دم و به محض اینکه کار بهتری پیدا کردم، به راحتی ازتون خداحافظی می کنم. نمی ذارم با تفکرات احمقانه تون پای منو ببندین! بهش گفتم من با بدبختی بزرگ شدم و مثل شما نیستم که پدرم مایه دار و زمین دار باشه و خیالم هم نباشه! مهمترین سرمایه من وقته و 2 سال دیگه 10 تا مهندس مثل شما باید زیر دستم کار کنن! خلاصه یه مقداری هم به بلندپروازیم گیر داد و چند تا توصیه برادرانه مزخرف هم کرد و آخرش هم ازم تعریف کرد که تو فلانی و بیسار! گفتم با این چیزا خر نمی شم!

- برای مصاحبه رفتم شرکت افرانت! مرحله اول رو رد کردم و قرار شد برای مرحله بعدی آقای دکتر قاسم زاده ازم مصاحبه کنه! ظاهرا مدیر عامل اونجاست! قرارمون ساعت ده ونیم دیروز بود. دقیقا همون ساعت اونجا بودم ولی بهم گفتن نیم ساعت منتظر شو! منتظر شدم، بعدش گفتن واسه دکتر کار پیش اومده و باید نیم ساعت دیگه منتظر باشی! گفتم به دکتر بگید که وقت من ارزشش بیشتر از اینه که پشت در اتاق شما بشینم! منشی نمی رفت بگه، مجبورش کردم رفت گفت! دکتر هم از تو اتاقش داد زد که اگه می خواد منتظر بشه، نمی خواد بعدا بیاد! گفتم من می رم! منشی گفت نرو، دیگه باهات مصاحبه نمی کنه! گفتم اگه دکتر بخواد با یه آدم کاردرست کار کنه خودش زنگ می زنه! اگه هم نخواست، من نیازی به این پاچه خواریا ندارم! در ضمن دفعه بعد اگه بهم زنگ زدید، دقیقا همون ساعتی که گفتید باید جلسه شروع بشه! کلا برای خودتون می گم که وقتی قرار می ذارید، به قرارتون پایبند باشید!

- دلم می خواد برم چند دست لباس بخرم. از دست لباسام خسته شدم و می خوام نوع لباس پوشیدنم رو یه کم عوض کنم! یه کیف هم باید بخرم و شاید هم یه ادکلن! باورم نمی شه ولی خودمو راضی کردم که به ادکلنهای گرون قیمت پول بدم! به هر حال، دخترا هم چشمشون این جور چیزا رو می بینه دیگه! کسی نیست بپرسه سواد، هوش، معرفت، صداقت، مغز و ... کیلو چند!!! احساس می کنم تو زندگیم وجود یه دختر لازمه! خیلی بده که هیچ دوست دختری ندارم.

- تو کلاس فرانسه یه خانمی هست به اسم زهرا که درست روبروی من می شینه! دختر خوشگلیه و خیلی هم خوشگل لباس می پوشه. خیلی متین و با کلاسه و برخورد خوبی با همه داره. گاهی وقتها می گم برم واسه خواهرام از لباسای اون بخرم!! تو کلاس عادت دارم که زیاد شوخی می کنم و هر کس اشتباهی کنه، یه چیزی ازش می سازم و می گم تا همه بخندن! مخصوصا به هادی و مهتاب و پردیس زیاد گیر می دم! یه بار هم به این زهرا خانم گیر دادم و سوتیشو گرفتم. فرداش که با دکتر صداقت رفته بودیم پارک گفتگو (تو گیشا)، یه دفعه دیدم موبایلم زنگ خورد! یه خانمی سلام کرد و احوالپرسی کرد! اول یه کم اذیتم کرد ولی بعدش گفت که زهرا هستم، همون که روبروت می شینه! هشتپلکو شدم! شماره منو از کجا گیر آورده بود!؟ خلاصه چند تا سئوال درباره کلاسهای IELTS پرسید و قطع کرد. دکتر صداقت گفت که مطمئن باش دوستت داره! جلسه بعدی یه جوری تو کلاس برخورد کردم که همه فکر کنن دوست دختر دارم! به هیچ عنوان دوست ندارم با بچه های همکلاسی رابطه عاطفی ایجاد کنم! به هادی گفتم به بچه ها بگه که منو با دوست دخترم دیده!!

- امروز صبح از موسسه صبح امید زنگ زدن! شماره 009830118 زنگ زد و گفت که به طور تصادفی شماره منو گرفته! یه خانمی بود که به نظر می رسید از خارج تماس گرفته! بهم گفت که می خواهیم برای بزرگداشت 18 تیر مراسمی برگزار کنیم! شما شرکت می کنید؟ گفتم اول بگو شما کی هستی! این موسسه رو هم نمی شناسم! گفت وابسته به مجاهدین خلقه! گفتم برو آبجی خدا روزیتو جای دیگه حواله کنه! گفتم من از سیاست یر در نمی آرم ولی فکر کنم 18 تیر اسم خیابون باشه! تشکر کرد و خداحافظی!


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 87261


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها